راهنمای خرید دوش حمام

شما اینجایید :
پنل دوش حمام
 • ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
 • بدون نظر
 • 88 بازدید

در این مقاله سعی داریم تا با انواع دوش های حمام, بررسی کیفیت آنها و معرفی مراکز خرید این محصولات آشنا شویم

انواع دوش حمام

دوش های حمام با توجه به کارکرد و ویژگی های خود به چند دسته تقسیم میشوند:

۱- یونیکا: علم یونیکای تک کاره به دوش هایی اطلاق می شود که دارای تنها یک سردوش می باشد که به صورت متحرک است. متحرک به این معنی که سردوش به وسیله ی یک شلنگ به دوش متصل است و امکان جابجایی آن برای شست و شوی بدن وجود دارد.
این سردوش ها به طور معمول دارای یک پایه نگه دارنده می باشند که در عین حال وظیفه تغییر زاویه دوش و تغییر ارتفاع دوش را نیز دارا می باشد.
دوش ها میتوانند یک یا چند حالت خروجی آب داشته باشند که بر قیمت نهایی محصول تاثیر خواهد داشت.

۲- علم دوش دوکاره : و یا یونیورست ها به دوش هایی گفته می شود که علاوه بر سردوش متحرک دارای یک سردوش ثابت می باشد. این دوش ها به لطف داشتن سردوش ثابت با اندازه ی به مراتب بزرگتر, لذت یک حمام با کیفیت و آرامش بخش را به همراه خواهند داشت.
برای تغییر وضعیت آب از دوش متحرک به دوش ثابت, یک شیر سه راهی در این علم دوش ها تعبیه شده است.

ست طلایی شیرآلات حمام

۳- پنل دوش : و یا شاورپنل ها نمونه ی پیشرفته تر از دوش های حمام می باشند. در این محصولات شیر حمام و خروجی های متعدد آب بر روی پنل هایی از جنس استیل,چوب و یا پلاستیک قرار دارند.
حالت های آبدهی این محصولات می تواند شامل موارد زیر باشند:
خروجی آبشار(خروجی یک دست و آبشار گونه آب)
خروجی جت و یا جکوزی(خروجی پرفشار آب برای ماساژ بدن)
خروجی وان پرکن(به منظور پر کردن وان های حمام )
خروجی دوش متحرک و دوش ثابت
ظاهر شیک و لوکس, خروجی های متنوع آب,راحتی در نصب و عدم نیاز به شیر حمام مواردی است که انتخاب این محصول را به عنوان یک دوش حمام تمار عیار, ایده آل میسازد.
به منظور آشنایی کامل با پنل دوش ها, این مطلب را می توانید مطالعه نمایید.

پنل دوش داپ

۴- دوش های توکار : نمونه های فانتزی تر از دوش های حمام وجود دارد که در آن لوله ها ی دوش در زیر کاشی حمام قرار می گیرد و تنها چیزی که قابل رویت می باشد سردوش, اهرم شیر و در برخی مدل ها دوش های متحرک است.
با توجه به توکار بودن دوش در این مدل ها , امکان نصب سردوش بر روی سقف حمام نیز وجود دارد.

دوش حمام با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

لوله, شلنگ, شیر و سردوش ها موارد اصلی یک دوش می باشند که هنگام خرید می بایست به آن توجه دوچندان نمود:

 • لوله: لوله های استیل به کار رفته در دوش های حمام به سبب مجاورت دائمی با رطوبت, فشار و گرمای آب دارای اهمیت دو چندان می باشند.
  اتصالات دو سر لوله چنانچه توسط جوش صورت نگیرد, تحت فشار و گرمای آب کارایی خود را از دست می دهد و شاهد نشتی در آن خواهیم بود.
  بدنه استیل لوله ها میتواند استیل ۳۰۴ (استیل ضد زنگ) و یا استیل ۲۰۱ باشد, که در ماندگاری و کیفیت محصول و همینطور قیمت تمام شده ی آن تاثیر خواهد داشت.همچنین وجود آبکاری روی لوله سبب افزایش کیفیت و درخشندگی آن خواهد شد.
 • شلنگ: شلنگ ها را با توجه به فاکتورهایی نظیر: مدل استیل به کار رفته,طول شلنگ, زیربافت یا درشت بافت بودن,وجود آبکاری, اتصالات فلزی و یا پلاستیکی , کششی بودن یا نبودن- میتوان دسته بندی کرد.
 • شیرآلات و قطعات: دوش های حمام دارای قطعات و شیرآلاتی هستند که کیفیت آنها مهمترین عامل در طول عمر این محصولات خواهد بود.
  شیر سه راه یونیورست ها و شیر اصلی به کار رفته در پنل دوش ها و دوش های توکار می بایست از جنس فلز مرغوب برنج باشند, دوام بالای این فلز برای این قطعات تحت فشار مناسب می باشد.
 • سردوش: سردوش به عنوان اصلی ترین قسمت یک دوش حمام میتواند دارای ویژگی های مهمی باشد.
  وجود املاح و سنگینی در آب های لوله کشی باعث شده که شیرآلات و دوش های حمام پس از مدت کوتاهی دچار رسوب زدگی شوند و با کاهش فشار آب عمکرد دوش را مختل کنند.
  در این مطلب راهکارهایی بابت افزایش فشار آب مطرح شده است که از آن جمله می توان به استفاده از دوش های حمام رسوب شکن و استفاده از دوش با حفره های خروجی نرم و سیلیکونی اشاره نمود.

خرید شیرآلات در شهر تهران

برای مقایسه قیمت و ویژگی های محصولات بهداشتی ساختمانی, اهم از شیرآلات, دوش های حمام و اکسسوری, بورس هایی در تهران وجود دارد که میتوانید با در نظر گرفتن فاکتورهای ذکر شده به خرید دوش حمام بپردازید:
خیابان بنی هاشم: یکی از معتبر ترین مراکز خرید لوازم بهداشتی ساختمانی می باشد که از طریق اتوبان های رسالت, همت , صیاد شیرازی و امام علی دارای دسترسی بسیار خوبی می باشد.همچنین ایستگاه خواجه عبدالله در خط ۳, ایستگاه متروی این خیابان می باشد.
خیابان شیراز : یکی دیگر از مراکز اصلی خرید تمام لوازم بهداشتی ساختمان اهم از شیرآلات, کاشی سرامیک و اکسسوری می باشد.
در بازار تهران نیز خیابان خیام, و بازار آهن شادآباد از جمله مراکز قدیمی و صاحب نام در عرضه ی این دست از محصولات می باشند.