مقاوم,سبک,ضدآب,بامبو

شما اینجایید :
چوب بامبو در معماری
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 590 بازدید

خـِیزَران یا بامبو گیاهی است سریع الرشد که در برخی گونه ها روزی یک متر رشد داشته و تا ۴۰ متر ارتفاع دارند. از این رو از تجدید پذیری بسیار بالایی برخوردار است.چوب بامبو جایگزین مناسبی برای انواع چوب  و باعث کاهش قطع درختان خواهد شد.

 

درخت بامبو

چوب بامبو به دلیل تراکم بالا نفوذ ناپذیر و ضدآب است و استحکام قابل توجهی دارد, استحکام این چوب در مقایسه با سایر الوار بسیار بالاتر بوده و با بتون و فولاد قابل مقایسه می باشد.امروزه بیش از یک میلیارد نفر در جهان در خانه های ساخته شده از بامبو زندگی می کنند که این خانه ها تا ۹ ریشتر زلزله را تحمل می کنند. 

 

چوب بامبو در ساختمان

این چوب به دلیل اینکه کاملا طبیعی و ارگانیک بوده دارای ویژگی آنتی استاتیک(ضد الکتریسیته ساکن) و آنتی آلرژیک(ضد حساسیت) می باشد. به همین جهت برای تولید انواع لوازم منزل اهم از کف پوش و دیوار پوش,لوازم تزیینی,ظروف و پانل دوش ها مناسب می باشد.

چوب بامبو در لوازم خانه

 

این چوب بسیار سبک بوده و تراکم بالای آن ظرافت چوب را افزایش داده و مانع از پوست پوست شدن و ترک آن می شود.

شرکت دوریس پارس در راستای حفظ محیط زیست و حمایت از مصرف کننده, در حیطه ی فعالیت خود گامی برداشته است و از این چوب ارزشمند در ساخت پانل دوش مدل ۳۰۰۷ خود استفاده کرده است.

بدنه این محصول منحصر به فرد شرکت دوریس پارس  از جنس بامبو می باشد و با برند dop عرضه می شود,همچنین شامل ۳ سال گارانتی می باشد.

 

پانل دوش از جنس بامبو