پنل دوش حمام چیست

شما اینجایید :
پنل دوش استیل ضد زنگ
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
  • يك نظر
  • 354 بازدید

پنل دوش های حمام که با نام هایی همچون شاور پنل, جت شاور و پانل دوش نیز شناخته می شود, نمونه ی پیشرفته و دارای امکانات از دوش های حمام می باشد.

در این مقاله به معرفی ویژگی و انواع پنل دوش ها خواهیم پرداخت:

پنل دوش, یک دوش حمام ویژه و با قابلیت های مختلف می باشد که بر روی پنل هایی از جنس فلز, چوب و یا انواع پلاستیک طراحی میگردد تا تجربه ی به مراتب بهتر از یک حمام دلپذیر و آرامش بخش را به همراه داشته باشد.

پنل دوش داپ

از تفاوت های مهم پنل دوش ها با دوش های حمام می توان به وجود خروجی های متعدد آب اشاره نمود. در این محصولات علاوه بر خروجی سر دوش و دوش متحرک که به وسیله شلنگ به پنل متصل می باشد,میتوان شاهد خروجی هایی دیگری نظیر وان پرکن (به منظور پرکردن وان های حمام) , خروجی جت (خروجی پر فشار تعبیه شده در میانه پنل به منظور ماساژ کمر) و خروجی آبشار ( خروجی یک دست و آبشارگونه ی آب) باشیم.اهرمی مجزا بر روی پنل جهت تغییر حالت مابین این خروجی ها وجود دارد که متفاوت از اهرم آب گرم و سرد عمل میکند.

قسمت های پنل دوش

جنس بدنه ی پانل دوش ها با توجه به کارکرد و طراحی انجام شده در حمام ها دارای طیف متنوعی می باشد, که از آن جمله میتوان به انواع استیل های ضد زنگ , آلومینیوم , ABS , چوب بامبو و PVC اشاره نمود. همچنین به منظور ایجاد ست در دکوراسیون حمام های مدرن , دارای رنگ هایی همچون استیل, طلایی,سفید, رزگلد, زیتونی و … می باشد.

انواع پنل دوش

همچنین مدل های فانتزی از این محصولات در بازار وجود دارد که دارای امکاناتی نظیر چراغ LED , سنسور تنظیم حرارت و فشار آب و سیستم پخش موزیک می باشد.

پنل دوش ها به سبب راحتی در نصب , عدم نیاز به نصب شیر حمام و قابلیت های متنوع خود, بسیار مناسب برای استفاده در کابین دوش ها (اتاق دوش) و وان های حمام می باشد.

در انتخاب یک شاور پنل توجه به نکات زیر مهم و ضروری می باشد:

  • – ضخامت فلز استفاده شده در پنل به جهت حفظ کیفیت و استقامت محصول حائز اهمیت می باشد.
  • – جنس فلز و قطعات استفاده شده در پنل دوش به جهت وجود رطوبت و مجاورت با آب, دارای اهمیت می باشد, استفاده از استیل های ضد زنگ(استیل ۳۰۴) و قطعات داخلی برنجی موجب حفظ کیفیت و کارایی پنل دوش ها خواهد بود.
  • – استفاده از پلاستیک های نرم و سیلیکونی در مجاری خروجی آب, این امکان را فراهم میکند که املاح و رسوبات به جا مانده در این حفره ها به راحتی پاکسازی شود و شاهد کم فشاری و بسته شدن راه های آب نباشیم.